0
0

آموزش توییتر (Twitter) 2021 از 0 تا 100 (+فیلم)

801 بازدید
آموزش توییتر

آموزش توییتر

در این مقاله از هاوین وب قرار است با آموزش توییتر که یکی از پر استفاده ترین شبکه های اجتماعی جهان است آشنا شویم. در این مقاله از آموزش توییتر قصد داریم همه چیزهایی که برای کار با این اپلیکیشن روی تلفن همراه خود نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم. از آموزش قدم به قدم توییتر به صورت تصویری تا نحوه نصب توییترو … پس با هاوین وب همراه باشید.

توییتر چیست

توییتر (Twitter) یک شبکهٔ اجتماعی و همچنین یک سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا ۲۸۰ حرف در پیام متنی را که توییت (Tweet) نامیده می‌شود، ارسال کنند. 

توییت‌ها در ابتدا به ۱۴۰ حرف محدود شده بودند، اما با گذشت زمان  در ۷ام نوامبر سال ۲۰۱۷، این محدودیت به ۲۸۰ حرف در هر توییت افزایش پیدا کرد ، البته به جز زبان‌های چینی، ژاپنی و کره ای.

توییتر یک پروژه ای بود که توسط شرکت Obvious در مارس ۲۰۰۶ ایجاد شد. نمونهٔ اولیهٔ توییتر توسط کارکنان Odeo به عنوان یک سرویس داخلی  مورد استفاده قرار گرفت  اما نسخهٔ کامل آن در تاریخ ۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۰۶ معرفی و رونمایی شد همچنین در اکتبر ۲۰۰۶ به صورت همگانی در دسترس همه افراد قرار گرفت. توییتر  به سرعت مورد توجه افراد قرار گرفت تا اینکه در مارس ۲۰۰۷ برندهٔ وب اواردز جشنوارهٔ جنوب از جنوب غربی در بخش وبلاگ شد.

در یک نگاه :

 • تأسیس: ۲۱ مارس ۲۰۰۶، سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، آمریکا
 • مدیر اجرایی: جک دورسی (۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵–)
 • کاربران:  million 330
 • کارمند: (۲۰۱۹ سپتامبر) 4,600
 • بنیان‌گذاران: جک دورسی، اوان ویلیامز، بیز استون، نوآ گلس

کاربرد توییتر چیست

آموزش توییتر

1_خبررسانی

به دلیل فضا و محدودیت های متنی که توییتر دارد ، بستری مناسب برای ارائه اخبار کوتاه او مفید است. بسیاری از خبرگزاری ها جهان از این بستر برای انتشار اخبار خود استفاده میکنند همچنین اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید یا در حال انتشار و تولید محتوا در زمینه تخصصی خودتان هستید، میتوانید اخبار و اطلاعات عمومی مربوط به حوزه فعالیت خود را در توییترخودتان منتشر کنید.

2-دسترسی سریع به رویداد ها 

توییتر به بستری تبدیل شده که در آن می توان به رویداد های درحال رخداد جهان دسترسی پیدا کرد. 

نخستین پیام توییتری خارج از زمین توسط فضانورد ناسا – تی. جی کریمر – از ایستگاه فضایی بین‌المللی در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۰ فرستاده شده‌است. که نشان از اهمیت تویتتر، همگانی بودن و دسترسی به رویداد های جهان دارد. 

3-بازاریابی

یکی از کاربردهای مهم و جدید توییتر استفاده از آن به عنوان یک ابزار مهم برای بازاریابی است. 

بازاریابی در توییتر به شکل های  مختلفی انجام می گیرد. اعم از بازاریابی محتوا، بازاریابی محصول و خدمات و… 

این نوع بازاریابی به وسیله ابزارها و ویژگی های خاصی است که در توییتر وجود دارد. از قبیل :

هشتگ ها : اولین بار توییتر از هشتگ ها استفاده کرد و به مروز زمان در سایر شبکه های اجتماعی نیز مورداستفاده قرار گرفت. هشتگ ها باعث بیشتر و بهتر دیده شدن محتوا به کاربران هدف می شود. 

جستجوحرفه ای : توییتر قابلیت جستجو حرفه ای دارد که به کمک آن میتوانید مخاطبان هدف در منطقه و شهر خودتان را پیدا کرده و برنامه بازاریابی و تبلیغاتی خود را هدفمند جلو ببرید.

ارائه آمار شفاف : یکی دیگر از قابلیت های کلیدی توییتر ارائه آمار های شفاف از میزان تعامل با توییت منتشر شده، توییت های داغ و ترند روز و… است. 

4-آموزش

توییتر می‌تواند یک ابزار آموزشی بالقوه باشد. استاد رشته تاریخ دانشگاه لس آنجلس از توییتر به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده می‌کند و می‌گوید: دانشجویانی که با پرسش‌هایی روبه‌رو می‌شوند با تویت کردن آن‌ها پرسش‌ها و جواب‌ها را هماهنگ می‌کنند؛ و بدین صورت رابطهٔ بین دانشجو و استاد همیشه برقرار خواهد بود. 

آموزش اصطلاحات و واژه نامه توییتر

آموزش توییتر

در این قسمت از آموزش توییتر با همه اصلاحات مهم و کاربردی تویتر آشنا می شویم.

تگ یا هشتگ : برای دسته‌بندی کردن توییت‌ها به کار می‌رود، در مواردی، بسیاری کاربرها در مورد موضوعی خاص توییت ارسال می‌کنند با اضافه کردن تگ به موضوع توییت ارسالی باعث می شوند پیدا کردن و یافتن توییت‌هایی در آن موضوع به راحت باشد. تگ‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای توییتر هستند که توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده درست از تگ‌ها یکی از قوانین مهم توییتر به‌شمار می‌رود و توییت‌های نامرتبط با تگ ارسالی اسپم شمرده می‌شود.

توییت یا توییت کردن: به پست هایی که در twitter منتشر میشود، توییت میگویند و نحوه پست کردن آنها را “توییت کردن” می گویند.

Fave یا Favorite: لایک کردن پست ها در توییتر با نام fave شناخته میشود. همان لایک در اینستاگرام. همچنین توییت هایی که شما در توییتر لایک می کنید، توسط مخاطبان تان قابل مشاهده هستند!

ریتوییت و Quote: زمانی که شما از یک توییت خوشتان بیاید، می توانید به کمک قابلیت ریتوییت آن توییت را در صفحه خود اشتراک گذاری کرده و نظرتان (quote) را هم به آن اضافه کنید. این ویژگی یکی از پرکاربردترین قابلیت ها در توییتر می باشد.

منشن : منشن در توییتر با نوشتن “آیدی” فرد و به همراه علامت @ در توییت خودتان، صورت می گیرد. به این ترتیب شما یک پست خطاب به او اشتراک گذاری کرده اید و بقیه هم میتوانند آن را دیده و نظرشان را در مورد آن به اشتراک بگذارند.

ریپلای Reply : اگر در توییتر کسی شما را منشن کند، شما میتوانید با استفاده از قابلیت “reply” جواب منشن او را بدهید. این پاسخ شما همراه توییت فرد نمایش داده میشود.

dm: با قرار گرفتن این علامت قبل از نام کاربری، برای تماس خصوصی یا مستقیم با کاربرهای توییتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

rt: برای تکرار یک توییت در توییتر که توسط کاربر دیگری ارسال شده‌است استفاده می‌شود.

Direct Message: در توییتر قابلیت ارسال پیام شخصی وجود دارد؛ دقیقا مثل دایرکت اینستاگرام. در ادامه و در بخش آموزش نصب twitter، تصویر فضای چت تصویری توییتر را به شما نشان میدهم.

پروموت (promote): پروموت یک قابلیت تبلیغاتی در توییتر است که در اینستاگرام و فیسبوک هم مشابه آن را دیده ایم. در این قابلیت شما میتوانید با پرداخت هزینه به شرکت توییتر، توییت های خود را به دید چندین هزار مخاطب برسانید.

Avatar: آواتار همان تصویر پروفایل شما در تویتتر است.

Header:بنرهایی که در بالای تصویر پروفایل کاربران نمایش داده میشودheader است. یک تصویر که با حالتی مشابهِ پس زمینه، در پشت پروفایل شما قرار میگیرد. Header در یوتیوب و لاین هم مورداستفاده قرار میگیرد. 

لاک (Lock): توییتر نسبت به فعالیت های برخی کاربران حساسیت خیلی بالایی دارد. بدین صورتی که اگر کاربری فعالیت غیرقانونی در twitter انجام دهد، با لاک یا قفل حساب روبرو می شود. این لاک شدن به احتمال زیاد بین یک تا دو هفته بعد رفع میشود.

بلاک (Block): به کمک قابلیت بلاک میتوانید از دیده شدن توییت هایتان توسط کاربرانی که نمیخواهید توییت های شما را ببینند جلوگیری کنید.

پین کردن توییت (Pin): همان سنجاق کردن است که به کمک آن میتوانید توییت خود را به بالا و صدر توییت های خود منتقل کنید. 

بوکمارک (Bookmark): با کمک گزینه بوکمارک شما می توانید توییت های مورد علاقه خودتان را ذخیره کنید و هر موقع که خواستید آنها را مشاهده کنید.

فیواستار (Fave star): به توییت هایی که بیشتر از هزار لایک دریافت می کنند، فیواستار میگویند.

مومنت (Moment): مومنت یا لحظه ها چیزی مشابه استوری اینستاگرام است.که به کمک آن میتوانید توییت هایی را در پروفایل کاربری خود به مخاطبان نشان دهید. البته مومنت ها مثل استوری در اینستاگرام محدودیت زمانی ندارند و تا زمانی که خودتان حذفشان نکنید، باقی خواهند ماند.

Deactivate: دی اکتیو، غیرفعال کردن حساب کاربری است. اگر حساب خود را دی اکتیو کنید و تا 14 روز برای بازگردانی آن تلاش نکنید، حساب تان کاملا حذف میشود.

ترول‌ها (Troll): یک اصطلاح است که به افرادی که توییت، نظرات و… نامناسب با هدف تخریب منتشر می کنند، ترول میگویند.

طوفان توییتری: طوفان های توییتری یک سری فراخوان ویژه توییترهستند.که افراد برای اعتراض به یک موضوع سیاسی و… از دیگران درخواست می کند که پست آن ها را ریتوییت کنند. به این ترتیب یک طوفان توییتری با یک توییت یا هشتگ و… اتفاق می افتد. هدف از این کار اغلب اعتراض و شنیده شدن است.

ترند شدن: وقتی یک موضوع خاص، یا هشتگی به طور ناگهانی توسط همه کاربران استفاده شود، وارد صفحه ترندهای توییتر خواهد شد. در این صورت به آن “ترندآپ” یا ترند شدن می گویند.

رشتو: یکی از قابلیت های جدید توییتر رشتواست؛ که به کمک آن می توانید یک سری توییت را به صورت پشت سر هم و بدون برهم ریختگی، در یک رشته توییت یا رشتو منتشر کنید.

تایم لاین: همان قسمتی که در ابتدای ورود به توییتر با آن روبرو می شوید (آیکون خانه) تایم لاین نام دارد. در این صفحه توییت های خودتان و بقیه به شما نمایش داده می شود. 

مطالعه بیشتر :

آموزش توییتر در موبایل

آموزش توییتر

تا الان یاد گرفتیم که توییتر چیست و چه کاربردی دارد و همچنین با ابزار و اصطلاحاتی که در آن به کار برده می شود آشنا شدیم اما در این قسمت از آموزش توییتر می خواهیم به صورت کامل و تصویری با آموزش نصب توییتر و همچنین با آموزش تنظیمات توییتر آشنا شویم. 

آموزش قدم به قدم توییتر | آموزش نصب توییتر

قبل از هر چیزی ابتدا باید اپلیکیشن توییتر را از طریق گوگل پلی نصب کنیم بعد از نصب این برنامه نیاز داریم تا با استفاده از یک فیلتر شکن وارد نرم افزار شویم. 

آموزش توییتر

اگر قبلا حساب کاربری و توییتر نساخت های می توانید در این صفحه  دکمه آبی رنگ  شروع کار انتخاب کنید. 

در این صفحه نام و شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید سپس بر روی گزینه بعد کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید. 

آموزش توییتر

در این صفحه یک بار دیگر هم نام و شماره همراه شما نمایش داده می‌شود، با انتخاب دکمه آبی رنگ “نام نویسی” صحت اطلاعات و همچنین قوانین توییتر را قبول کنید و وارد مرحله بعد شوید. 

آموزش توییتر

در این مرحله از آموزش توییتر باید یک گذرواژه برای حساب کاربری خود ایجاد کنید

آموزش توییتر

در این مرحله twitter از شما می خواهد تا اجازه دسترسی به شماره مخاطبان را به آن بدهید. در این صورت، توییتر مخاطبانی که در این اپلیکیشن ثبت نام کرده و شماره شان در تلفن همراهتان ذخیره شده را به شما نمایش می‌دهد . اگر دکمه آبی رنگ “همگام سازی مخاطبین” را بزنید صفحه پایین نمایان میشود:

آموزش توییتر

یکبار دیگر هم باید اجازه دسترسی به مخاطبان خود را به اپلیکیشن بدهید. تا آموزش نحوه نصب توییتر و ساخت حساب کاربری توییتر به پایان برسد.

آموزش توییتر

خب تا اینجای کار ما با نحوه ایجاد یک حساب کاربری در توییتر آشنا شدیم. همچنین پیشنهاد میکنم ویدئو زیر را با موضوع آموزش توییتر ( زبان انگلیسی) تماشا کنید.

بخش اول آموزش توییتر به اتمام رسید. در بخش دوم آموزش توییتر با آموزش تنظیمات توییتر و همچنین منو ها و نحوه ایجاد توییت و ریتوییت آشنا خواهیم شد. 

سوالات متداول

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:

نظرات

15 نظر در مورد آموزش توییتر (Twitter) 2021 از 0 تا 100 (+فیلم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام. مقاله کاملی بود. مخصوصا ویدئو آموزش توییتر که آخر مقاله گزاشته بودین.

  2

 2. سلام
  ممنون مقاله مفیدی بود.
  لطفا آموزش نصب توییتر و نحوه کار با اون رو از طریق کامپیوتر هم بگین.

  3

 3. عالی بود
  اگه مقاله کامل بشه …. واقعا میشه بهترین مقاله آموزش توییتر

  10

 4. برای اندروید نرم افزار توییتر رو از کجا دانلود کنم؟ گوگل پلی میگه کشور شما پشتیبانی نمیشه …بازار هم که نداره

  12

  1. سلام دوست عزیز. تو گوگل سرچ کنی میتونی بی دردسر پیدا کنی

   3

  1. سلام دوست عزیز . اصولا از توییتر برای گرفتن سوشیال سیگنال استفاده میشه

   3

 5. درمورد آموزش نصب توییتر …میشه بدون وارد کردن شماره تلفن حساب کاربری ساخت ؟

  18