0
0

اپلیکیشن کلاب هاوس (Clubhouse) چیست ؟ +آموزش کلاب هاوس از 0 تا 100 + دانلود کلاب هاوس

766 بازدید

یکی از موضوعات داغ این روز ها صحبت در مورد اپلیکیشن کلاب هاوس است که در مدت زمان اندکی توانسته کاربران بسیار زیادی را در سراسر دنیا به خود جذب کند.
در ادامه با هاوین وب همراه باشید تا به طور کامل با برنامه کلاب هاوس آشنا شویم.

اپلیکیشن کلاب هاوس چیست ؟

اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse یک شبکه اجتماعی متشکل از (Talkback Radio) یا برنامه‌های گفت‌وگو با رادیو و (Houseparty) اپلیکیشن مخصوص چت ویدئویی گروهی است. در شبکه اجتماعی کلاب هاوس Clubhouse می‌توانید به گفت‌وگوها، مصاحبه‌ها و بحث‌های میان افراد با موضوعات مختلف گوش بدهید. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن کلاب هاوس در این مقاله از هاوین وب با ما همراه باشید.

معرفی اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse

اپلیکیشن کلاب هاوس در تاریخ آوریل 2020 عرضه شد. این برنامه توسط پاول دیویدسون (Paul Davidson) و روهان ست    (Rohan Seth) برای سیستم عامل iOS ساخته و عرضه شده است. همچنین شرکت Alpha Exploration توسعه‌دهنده برنامه کلاب هاوسClubhouse  محسوب می‌شود.
اپلیکیشن Clubhouse دارای انواع کلاب‌ها و اتاق‌های مجازی در موضوع های مختلفی چون موسیقی، اجرا، مذاکره و …است. با وجود این که اپلیکیشن کلاب هاوس هنوز برای نسخه های اندرویدی راه اندازی نشده، اما در مدت  زمان کوتاهی توانسته است رشد بسیار زیادی داشته باشد.

اپلیکیشن کلاب هاوس

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط وبسایت  App figure، شبکه اجتماعی کلاب هاوس توانسته 3 میلیون بار توسط کاربران دانلود شود و همین در نوع خود رشد قابل توجهی به حساب می آید. چیزی حدود 2 میلیون و 300 بار از این دانلودها در ژانویه سال 2021 اتفاق افتاده و جالب تر آنکه وبسایت App figure مدعی شده که 30 درصد از دانلودهای اپیلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse از تاریخ 28 ژانویه به بعد بوده است. علاوه بر این حضور چهره‌های مطرحی مانند ایلان ماسک و ولاد تنف در یک اتاق گفتگوی برنامه کلاب هاوس، شهرت این برنامه را دوبرابر کرد. این رویداد محدودیت اتاق گفت‌وگوی برنامه کلاب هاوس را بیشتر کرد و به صورت زنده در یوتیوب (YouTube) پخش شد. و باعث شد شبکه اجتماعی کلاب هاوس به صدر جدول استارتاپ‌های جهانی برود.

امکانات و قابلیت‌های Clubhouse

اپلیکیشن کلاب هاوس امکانات و ویژگی های زیادی دارد که ممکن است برای بسیاری از کاربران تازگی داشته باشد اگر قصد فعالیت و عضویت در این شبکه اجتماعی را دارید بهتر است قبل از عضویت در آن با مفاهیم اولیه ویژگی‌ها و امکانات آن آشنا شوید

اما قبل از هر چیزی لازم است تا ذکر کنیم فقط کاربران سیستم عامل ios قادر به عضویت در این اپلیکیشن هستند به عبارت دیگر تنها دارندگان گوشی های آیفون می توانند اپلیکیشن کلاب هاوس را در گوشی موبایل خود نصب کنند و در آن عضو شوند همچنین می توان این اپلیکیشن را روی سیستم عامل آیپد هم نصب کرد و از آن استفاده کرد .

روم

همانطور که گفتیم اپلیکیشن کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی بر پایه صوت است در شبکه اجتماعی کلوب هاوس چت روم های صوتی متعددی با موضوعات مختلف وجود دارد. این چت روم های صوتی به روم نامیده می شود روم های اپلیکیشن کلاب هاوس به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شوند در روم های خصوصی می توانید با آشنایان دوستان و خانواده خود به طور خصوصی گفت و گو کنید اما روم های عمومی ظرفیت بالاتری دارند و کاربران زیادی در آن عضو هستند و در مورد موضوع های مختلفی باهم بحث و گفت و گو می کنند در روم های عمومی کاربران به سه دسته تقسیم می‌شوند مدیرها،سخنگویان و شنوندگان

 • در اولین قدم که عضو شبکه اجتماعی Clubhouse می شوید به عنوان یک شنونده وارد آن می شوید و شما تنها می توانید فقط شنونده و نظاره گر بحث های این روم باشید
 • اما اگر بخواهید در مورد موضوعی بحث و اظهار نظر داشته باشید باید گزینه مربوط به شرکت در بحث را انتخاب کنید بعد از آن مدیر روم درخواست شما را دیده و تصمیم می گیرد که به شما امکان صحبت بدهد یا نه هنگامی که اجازه شرکت در بحث را از طرف مدیر روم دریافت کردید می توانید میکروفون خود را روشن کرده و در مورد آن موضوع اظهار نظر کرده و بحث کنید.
 • مدیر روم در اپلیکیشن کلاب هاوس تاسیس کننده آن روم است.(همانند مدیر کانال در تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی) واین قابلیت و ویژگی را دارد که شخص یا اشخاص دیگری را به سمت مدیریت روم منصوب کند مدیر روم می تواند کاربران را به روم خود دعوت کند به شنوندگان اجازه صحبت بدهد وضعیت میکروفون های سخنگویان را به حالت فعال یا غیرفعال در آورد و یا کاربر مورد نظر را از روم اخراج کنند
برنامه کلاب هاوس

ایونت

رویدادهایی هستند که در تاریخ هایی که از قبل مشخص شده در مورد یک موضوع خاص برگزار می‌شوند نحوه برگزاری ایوند در اپلیکیشن کلاب هاوس به این صورت است که متقاضی برگزاری ایونت رویداد تاریخ و موضوعی که داد در مورد آن برگزار می‌شود را مشخص می‌کند و علاقه مندان به شرکت در این رویداد در آن عضو می‌شوند.

کلوپ

یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن کلاب هاوس ایجاد گروه هایی است که کاربران می‌توانند در آن عضو شوند این گروه ها کلوپ نامیده می شود که هر کاربر می تواند حداکثر ۲ کلوپ را ایجاد کند.

تالار ورودی یا Hallway

یا تالار ورودی صفحه اصلی شبکه اجتماعی کلوب هاست که فعالیت روم ها و کلوپ های مختلف در آن نمایش داده می شود

آموزش کلاب هاوس (نحوه استفاده)

اما در این بخش از مقاله می خواهیم در مورد نحوه عضویت در اپلیکیشن کلاب هاوس و همچنین نحوه گرفتن دعوت نامه کلاب هاوس ساخت روم و همچنین نحوه برگزاری رویداد در اپلیکیشن کلاب هاوس آشنا شویم. همچنین می توانید ویدئو زیر را که درمورد آموزش اپلیکیشن Clubhouse به زبان انگلیسی است تماشا کنید.

چگونه می توان عضو کلاب هاوس شد؟

برای عضویت در اپلیکیشن کلاب هاوس Clubhouse باید یکی از کاربران اپلیکیشن Clubhouse باید از داخل برنامه شما را دعوت کند. به ‌این‌ ترتیب، این شبکه اجتماعی کلاب هاوس اجازه دسترسی و ساخت حساب کاربری در برنامه را به شما میدهد. دعوت با ارسال یک لینک به صورت پیام به تلفن همراه شما انجام میشود و از طریق این لینک شما به صفحه عضویت در برنامه کلاب هاوس Clubhouse منتقل می‌کند.

چگونه دعوتنامه کلاب هاوس را دریافت کنیم؟

اپلیکیشن کلاب هاوس


برای گرفتن دعوت نامه کلاب هاوس باید از دوستانی که در این برنامه عضو هستند در خواست کنیم تا برایمان دعوتنامه ارسال کنند. تا از این طریق بتوانیم در عضو برنامه Clubhouse شویم .
البته راه دیگری هم برای گرفتن دعوتنامه کلاب هاوس هست. به این صورت که با ثبت نام در سایت این شبکه اجتماعی و رزرو نام کاربری می‌توانید در فهرست انتظار عضویت شبکه اجتماعی کلاب هاوس قرار بگیرید و بعد از مدتی هم دعوتنامه عضویت در کلاب هاوس دریافت کنید.

کاربران ایرانی چطور عضو کلاب هاوس شوند؟

همانطور که در بخش قبل گفتیم در حال حاضر عضویت در برنامه کلاب هاوس بر اساس دعوت نامه است و شخصی که شما را دعوت می کند باید شماره شما را در لیست مخاطبینش داشته باشد یا برای دعوت شما به اپلیکیشن کلاب هاوس شماره شما را به لیست مخاطبینش اضافه کند. کلاب هاوس دسترسی به لیست تماس کاربران خود را دارد و به همین دلیل هنگام دعوت باید نام و شماره تلفن شخص در لیست تماس شما باشد. سپس از طریق بخش دعوتنامه‌ها میتوانید مخاطبین خود را به این شبکه دعوت کنید.

در ایران فعلا پیامک احراز همراه اول پشتیبانی نمی‌شود. اما می توان از طریق تماس تلفنی کد تایید را دریافت کرد. برای سایر اپراتور ها مشکل خاصی نیست و پیامک احراز هویت ارسال می شود.

مقررات شبکه اجتماعی Clubhouse

هر شبکه اجتماعی برای خود قوانینی دارد که کاربران باید آن ها را رعایت کنند شبکه اجتماعی کلاب هاوس نیز برای خود قوانینی دارد البته قوانینی سختگیرانه شامل :

 • برنامه Clubhouse برای کسانی که قبلا هرگز از اپلیکیشن کلاب هاوس استفاده نکرده‌اند، ولی در فهرست مخاطبان کاربران شبکه اجتماعی کلاب هاوس هستند، پروفایل Shadow درست می‌کند.
 • اگر کاربری به عنوان خرابکار شناخته شود،از تمام امکانات کاربری و عضویت محروم می شود، همچنین فردی که او را دعوت کرده نیز جریمه می شود.
 • یکی از نکات مهم و خوب این شبکه اجتماعی این است که تنها دسترسی لازمی که از کاربر خود درخواست می‌کند میکروفون تلفن همراه اوست و به دیگر اطلاعات کاربر، دسترسی ندارد.
 • شبکه اجتماعی کلاب هاوس در مورد امنیت مکالمات بسیار سخت‌گیر است. اگر قصد داشته باشید صدای کاربری را در گوشی خود ضبط کنید برنامه به صورت اتوماتیک دستور می‌دهد که از این کار پرهیز کنید.

نسخه اندروید کلاب هاوس (کلاب هاوز)

برنامه کلاب هاوس


متاسفانه فعلا امکان دانلود برنامه Clubhouse و ساخت حساب کاربری در این اپلیکیشن برای کاربران اندروید، وجود ندارد و این اپلیکیشن تنها روی سیستم عامل ios اجرا میشود. مسئولان برنامه کلاب هاوس اعلام کرده‌اند در حال کار بر روی نسخه اندروید برنامه کلاب هاوس هستند اما هنوز خبری از انتشار نسخه رسمی اندروید اپلیکیشن کلاب هاوس و یا حتی نسخه آزمایشی آن نیست.

یکی از دلایل تاخیر توسعه دهندگان برنامه کلاب هاوس در انتشار نسخه اندروید این شبکه اجتماعی را می‌توان ضعیف بودن سرورهای پشتیبان برنامه کلاب هاوس دانست؛ چرا که تعداد کاربران اندروید بسیار بیشتر از کاربران سیستم عامل ios هستند و با ورود تعداد زیادی از کاربران اندروید به برنامه کلاب هاوس ، ممکن است سرورهای برنامه کلاب هاوس دچار اختلال و کار افتادگی شوند.
اما یک دلیل اصلی دیگر که بنیانگذاران برنامه کلاب هاوس در اتاق‌های گفت وگوی خود به آن اشاره کرده‌اند این است که تیم شرکت هنوز بسیار جوان و تازه کار است و توسعه نسخه آی او اس برنامه کلاب هاوس و استفاده از زیرساخت فنی آمازون برای عرضه این سرویس بسیار سریع‌تر و قابل دسترس‌تر بوده است.

همچنین شنیده شده که یک برنامه نویس اندروید به تازگی به تیم سازندگان برنامه کلاب هاوس ملحق شده و قرار است بر روی توسعه نسخه اندرویدی اپلکیشن کلاب هاوس کار کند. برنامه نویسی که جدیدا به تیم کلاب هاوس اضافه شده است خانم Mopewa Ogundipe نام دارد. این برنامه نویس اندروید در فوریه 2021 به تیم توسعه دهنده برنامه کلاب هاوس اضافه شده و خبر آن را به طور رسمی در توییتر اعلام کرد.

بااینکه هنوز تیم کلاب هاوس نسخه اندروید رسمی برای این برنامه ارائه نکرده است،اما برخی برنامه نویسان توانسته اند با استفاده از وب سرویس های این برنامه، یک اپلیکیشن اندرویدی غیر رسمی برای کلاب هاوس بنویسند. این نسخه کلاب هاوس اندرویدی، دسترسی به امکانات اولیه برنامه کلاب هاوس را برای کاربران فراهم می کند. چندی پیش یک برنامه نویس روسی، نسخه اندرویدی غیر رسمی ای ارائه کرده بود که امکان ساخت روم را نداشت. اما اکنون یک برنامه نویس ایرانی نسخه کامل تر اندرویدی را برای کلاب هاوس نوشته که از طریق کافه بازار هم در دسترس است. این اپلیکیشن غیررسمی اندرویدی کلاب هاوز (clubhouze) نام دارد.

امکانات نسخه اندروید کلاب هاوس (کلاب هاوز)

 • ساختن اتاق گفتگوی جدید
 • دعوت کاربران حاضر به عنوان سخنران
 • انتخاب کاربران به عنوان مدیر اتاق گفتگو
 • بررسی و تایید یا رد درخواست پیوستن سخنران جدید
 • بلاک/ آنبلاک هر کاربر
 • مشاهده دنبال کنندگان مشترک هر کاربر
 • ارسال دعوت نامه اپلیکیشن برای دوستان
 • امکان اشتراک گذاری لینک اتاق گفتگو
 • امکان استراک گذاری لینک پروفایل
 • و…

دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس

شما می توانید از طریق لینک های زیر نسخه ios و اندروید برنامه کلاب هاوس را دانلود کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به صورت جامع اپلیکیشن کلاب هاوس را برسی کردیم و با بخش های مهم آن و همچنین قوانین آن آشنا شدیم.اما به طور خلاصه برای عضویت در برنامه کلاب هاوس باید یکی از کاربران این اپلیکیشن برای شما لینک دعوتنامه ارسال کند و از طریق آن لینک وارد صفحه عضویت برنامه کلاب هاوس می شوید.

سوالات متداول

آیا این مطلب را می پسندید؟
اشتراک گذاری:

نظرات

2 نظر در مورد اپلیکیشن کلاب هاوس (Clubhouse) چیست ؟ +آموزش کلاب هاوس از 0 تا 100 + دانلود کلاب هاوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. من کلاب هاوس اندروید رو نصب کردم اما کد دعوت کلاب هاوس میخواد کیکار کنم؟

  13