کالابرگ هنوز در ستاد اقتصادی دولت مطرح نشده است

به گزارش واحد بین الملل در رسانه خبری هاوین وب

کالابرگ هنوز در ستاد اقتصادی دولت مطرح نشده است

به گزارش خبرنگار مهر، سید احسان خاندوزی امروز در حاشیه جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در مورد سرنوشت کالابرگ، اظهار کرد: کالابرگ هنوز در ستاد اقتصادی دولت نرفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص سوالی مبنی بر عاقبت اعطای کالابرگ و چرایی تأخیر در اعطا، نیز پاسخی نداد.

درگیر التهابات نمی‌شویم

وی در مورد بازار سرمایه هم گفت: بازار سرمایه بازاری است که باید با رصد تمام متغیرهای داخلی و خارجی مؤثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود که فعالان حرفه‌ای بازار بر این موضوع عالم هستند و اینکه موضع ستاد اقتصادی دولت نسبت به تقویت بازار سرمایه یک موضع کاملاً بنیادی و اصولی است.

خاندوزی افزود: ما متأثر از التهابات و فضاآفرینی ها نمی‌شویم و فعالان حرفه‌ای بازار کاملاً در رفتار و پیگیری‌ها و مصوبات ستاد اقتصادی دولت و بنده دیده‌اند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: به اعتقاد ما بسته ۱۰ گانه ای که در اوایل بهمن ماه از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد، موجب شد که شرایط مطلوبی در بازار سرمایه به وجود آید. اتفاقاتی در عرصه بین المللی و سیاست‌های اقتصادی داخلی در اردیبهشت ماه رخ داد که مجموع این عوامل داخلی و خارجی تا حدی نااطمینانی ایجاد کرد و برخی از قیمت‌ها در بازار محصولات پایه و کامودیتی ها در دنیا دچار نزول جدی شد. همچنین اتفاقات داخلی دیگری از جمله در بازار پول در مورد حوزه‌های پالایشی و پتروشیمی رخ داد.

وی گفت: امروز که با شما صحبت می‌کنم همچنان جمع بندی ستاد اقتصادی دولت این است که همان بسته ۱۰ گانه دولت باید با جدیت دنبال شود. همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند تا پیش بینی پذیری و اعتماد به فعالان بازار سرمایه برگردد.

منبع : www.mehrnews.com
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.