چارچوب هماهنگی نامزد پست نخست وزیری عراق را معرفی کرد

به گزارش واحد بین الملل در رسانه خبری هاوین وب

چارچوب هماهنگی نامزد پست نخست وزیری عراق را معرفی کرد

یک منبع آگاه از چارچوب هماهنگی که اکثر نیروهای سیاسی شیعه عراق را در بر می‌گیرد، اعلام کرد چارچوب هماهنگی، “محمد شیاع السودانی” را به عنوان نامزد نخست وزیری عراق برگزیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، پیش از این “فاضل موات”، یکی از رهبران چارچوب هماهنگی گفته بود: رقابت برای تصدی پست نخست وزیری عراق پس از کناره گیری قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی بین “محمد شیاع السودانی” و “علی شکری” است.

امروز دوشنبه در جلسه‌ای که در خانه هادی العامری برگزار شد، “محمد شیاع السودانی” یکی از دو نامزدی که از سوی نوری المالکی پیشنهاد شده بود، به عنوان نامزد نخست وزیری عراق معرفی شد.

محمد شیاع السودانی سیاستمدار عراقی است که از سال ۲۰۱۰ تا اکتبر ۲۰۱۴ در دولت نوری المالکی به عنوان وزیر حقوق بشر مشغول به کار بود. او از سال ۲۰۰۹ تا کنون فرماندار استان میسان به مرکزیت شهر عماره بوده است.

سه‌شنبه گذشته، چارچوب هماهنگ‌کننده کمیته‌ای را برای انتخاب نامزدهای پست نخست‌وزیری تشکیل داد که متشکل از قیس خزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق، عمار حکیم، رئیس جریان حکمت، همام حمودی، رئیس سازمان شورای عالی وعبدالساده الفریجی، نماینده حزب فضیلت بود.

پیشتر مشاور امنیت ملی عراق که از نامزدهای معرفی شده از سوی ائتلاف هماهنگی شیعیان عراق است، از نامزدی برای تصدی پست نخست وزیری این کشور انصراف داد.

پیش از الاعرجی نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون و هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق هم انصراف خود را از نامزدی برای نخست وزیری عراق اعلام کرده بودند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.