نزولی شدن دوباره روند شاخص بورس در دومین روز مردادماه

به گزارش واحد بازار در رسانه خبری هاوین وب

نزولی شدن دوباره روند شاخص بورس در دومین روز مردادماه

به گزارش خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۴۵۱ واحد کاهش به ۴٠۰ هزار و ۳۴ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۶۷۱ واحد افت به ٢۴۰ هزار و ۱۳۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول، هفت هزار و ۸۵ واحد و شاخص بازار دوم ۱۹ هزار و ۶۲۶ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۱۸۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۲۲۳ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار  و ۷۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۶۸ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۰۰ واحد، صنعتی و معدنی چادرملو (کچاد) با ۳۹۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۷۸ واحد و  بانک ملت (وبملت) با ۳۵۰ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲ هزار و هشت واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۴۷۷ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۱۸۹ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۹۹۴ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پتروشیمی نوری (نوری)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سیمان آبیک (سآبیک)، ایران خودرو (خودرو) و بانک ملت (وبملت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۴۳ میلیون و ۱۴۱ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۳۳ واحد کاهش داشت و به ۱۹ هزار و ۱۸۱ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۶۰۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۵۴ هزار و ۵۵۰ نوبت بود.

نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، قاسم ایران (قاسم) و توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بهمن دیزل (خدیزل) و بانک دی (دی) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

منبع : www.irna.ir
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.