مسکو: قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل، نامشروع است

به گزارش رسانه خبری هاوین وب

مسکو: قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل، نامشروع است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، گنادی گاتیلوف، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی مستقر در ژنو، با اشاره به تصویب قطعنامه ضد ایرانی، آن را نامشروع خواند.

گاتیلوف تاکید کرد که چنین تصمیمی «صرفا در پس‌زمینه و با ذهنیتی سیاسی» اتخاذ شده و هدف آن مقصر جلوه دادن مقامات ایران است صرفاً به این دلیل که غرب، آنها (مقامات ایران) را خوشایند نمی‌داند.

وی تاکید کرد: ما این (قطعنامه) را غیرقانونی می‌دانیم چون چنین اقداماتی باید با اجازه کشور مدنظر، انجام و ایجاد شود. در این مورد خاص، هیچ مشورت یا توافقی بر سر ایجاد چنین سازوکاری با ایران انجام و اجرایی نشده است. تمام این اقدامات با هدف اعمال فشار سیاسی روی ایران صورت می‌گیرد.

به باور وی، بانیان این پیشنهاد بهتر است روی مشکلات داخلی کشور خودشان تمرکز کنند زیرا در غیر این صورت، «تمام این اقدامات شبیه نمونه‌ای واضح از استاندارد دوگانه تجلی می‌کند.»

قطعنامه ضدایرانی مذکور که آمریکا و سایر کشورهای غربی با جدیت به‌دنبال تصویب آن بودند، به تازگی با رأی موافق ۲۵ عضو و مخالفت ۶ کشور از جمله ارمنستان، چین، کوبا و همچنین ۱۶ رأی ممتنع، به تصویب رسید.

منبع : www.mehrnews.com
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.