بررسی بخش ” رشد اقتصادی” برنامه هفتم در مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش واحد بین الملل در رسانه خبری هاوین وب

بررسی بخش ” رشد اقتصادی” برنامه هفتم در مجمع تشخیص مصلحت نظام

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه خود که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور رؤسای قوای مقننه و قضائیه، دبیر و اکثریت اعضای مجمع برگزار شد، بحث و بررسی سیاستهای کلی برنامه هفتم توسعه را ادامه داد.

در این جلسه بندهای مربوط به «محیط زیست» و «رشد اقتصادی» در سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه امروز مجمع که رئیس و معاون سازمان برنامه و بودجه، رؤسای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و رئیس سازمان حفظ محیط زیست حضور داشتند، اعضای مجمع مقرر کردند: «بهبود شاخص‌های عملکردی محیط زیست حداقل پنج پله در هر سال، کاهش حداقل ده درصدی سالانه آلودگی هوای کلان شهرها و مدیریت اثرات و عوارض تغییر اقلیم با استفاده از ظرفیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی» در سالهای برنامه هفتم محقق شود.

اعضای مجمع در ادامه پس از بحث درباره الزامات رشد اقتصادی 8 درصدی؛ «بهبود محیط کسب و کار و ایجاد ثبات و پایداری در سیاست‌ها و مقررات اقتصادی کشور و ارتقا حداقل پنجاه رتبه کشور در شاخص کل محیط کسب و کار در طول برنامه» را از تصویب گذراندند.

در پنجمین جلسه مجمع در هفته جاری در خصوص افزایش صادرات غیرنفتی و تراز تجاری غیرنفتی مصوب شد: «افزایش صادرات غیرنفتی با تاکید بر محصولات دانش بنیان و نیل به تراز تجاری غیرنفتی مثبت در پایان برنامه و جلوگیری از واردات کالاهای مصرفی که در داخل به اندازه کافی و با کیفیت مناسب قابل تأمین است، با رعایت حقوق مصرف کننده» در برنامه هفتم اجرایی شود.

در ابتدای این جلسه، آیت الله آملی لاریجانی، درگذشت والده «پرویز داودی» را به او و خانواده معزا تسلیت گفت.

خاطر نشان می‌شود، ادامه بررسی‌های مواد و بندهای سیاست‌های کلی برنامه هفتم در جلسات فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسات آینده نیز ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.