ایران بر توطئه فتنه افکنانه آمریکایی-اسرائیلی پیروز شد

به گزارش رسانه خبری هاوین وب

ایران بر توطئه فتنه افکنانه آمریکایی-اسرائیلی پیروز شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید اعلام کرد: روز شهید روزی است که در آن امیر استشهادیون، مرکز نظامی اسرائیلی در صور را هدف قرار داد و آنرا به طور کامل منهدم کرد و بر اثر این عملیات استشهادی بیش از ۱۰۰ نظامی و افسر اسرائیلی در کمتر از یک دقیقه کشته شدند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: دشمن با این عملیات شوکه شد و رویاهای آن برای وارد کردن لبنان به دوره اسرائیلی بر باد رفت و این عملیات اساس آزادسازی اول شد و پس از آن دشمن به فکر عقب نشینی افتاد.

نصرالله ادامه داد: این مناسبت بزرگی که حزب الله آنرا روز شهید نامگذاری کرد روزی برای همه شهداست و ما هر شهیدی در محور مقاومت از عراق گرفته تا یمن و سوریه را شهیدان خود می دانیم.

دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: در روز شهید و در چهلمین بهار این مسیر و روند متوقف نشده است. خانواده های بسیاری فرزندان خود را به رفتن به جبهه ها تشویق کرده اند و هنگامی که عزیرانشان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند صبر پیشه کردند و به شهادت آنها افتخار کردند. ما اهمیت و ارج این شهیدان را می دانیم و ارزش جانفشانی خود در جریان مبارزه و جهاد آنها تا شهادت را می دانیم.

وی تصریح کرد: آنچه لبنان به آن رسیده به برکت خون شهیدان است. ما هنگامی که عامل قدرت واقعی را نادیده بگیریم، ضعیف خواهیم شد و هنگامی که ابزار آزادسازی و کرامت را مورد بی توجهی قرار دهیم در معرض ذلت قرار خواهیم گرفت. هنگامی که این نعمت را بدانیم، قدردان آن هستیم.

نصرالله تاکید کرد: ما مفقود الاثرهایی داریم و ما پیکرهای شهیدانمان و مفقودالاثرهایمان را رها نمی کنیم و به دنبال روشن کردن سرنوشت آنها هستیم و من شخصاً به همراه برادران پیگیر این موضوع هستیم. برخی از خانواده ها همگی شهید شدند و برخی پدر و فرزند شهید شده اند. این همانی است که برای نسلها میراث می گذاریم.

وی افزود: هنگامی که شاهد یورش به لبنان در سال ۱۹۸۲ بودیم، نسل اول از مقاومت با بصیرت عالی با وجود امکانات محدود را داشتیم. آنها بصیرت بالایی داشتند و نسل دوم حماسه آفرین بودند اما به علت کاهش سطح چالش اوضاعشان فرق می کرد. دشمن به نسل سوم برای هدف قرار دادن آنها دلبسته است و این در جوامع عربی و اسلامی از طریق اشاعه فرهنگ غیراخلاقی که آمریکا مروج آن است، رخ می دهد. دشمنان تا به حال هم در نبرد نسل سوم شکست خورده اند و گواه آن مسیر و شهیدان ما طی سالهای گذشته است که بسیاری از شهیدان جوانان بودند و برای رفتن به جبهه ها با هم رقابت می کردند.

وی در ادامه با اشاره به درگیری جوانان فلسطینی در فلسطین اشغالی با صهیونیستها افزود: این حضور جوانان دشمن را در فلسطین اشغالی در کرانه باختری و غزه و اراضی ۴۸ غافلگیر کرد آنها به عجز نسل اول فلسطینی و سرگردانی نسل دوم دلبسته بودند اما جوانانی امثال عدی التمیمی و رفقایش در عرصه ظهور کردند حضور جوانان دشمن را در فلسطین اشغالی در کرانه باختری و غزه و اراضی ۴۸ غافلگیر کرد آنها به عجز نسل اول فلسطینی و سرگردانی نسل دوم دلبسته بودند اما جوانانی امثال عدی التمیمی و رفقایش در عرصه ظهور کردند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به انتخابات اسرائیل هم گفت: برای ما تفاوتی نمی کند که در انتخابات اسرائیل چه کسی یپروز می شود و همه آنها یکی از دیگری بدتر هستند و همه آنها ظالم هستند. این انتخابات تبعات و تاثیرات آن در داخل رژیم صهیونیستی است زیرا در کشمکش و درگیری در فلسطین اشغالی نمایانگر می شود و این زوال این رژیم را تسریع می کند.

وی در ادامه گفت: لبنان را خداوند و معادله قدرت یعنی ارتش، ملت و مقاومت حفظ کرده است و پس از انتخابات اسرائیل هم اوضاع برای ما فرقی نمی کند زیرا قدرت ما پابرجاست.

نصرالله افزود: درباره ترسیم مرز دریایی هر آنکه به تضمین آمریکا دلبسته است به فلسطینی ها بپرسد که به تضمین های آمریکا در توافقات خود دلبستند. درباره ما نتیجه محقق شده پابرجا خواهد بود.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: اهداف همه دولت های آمریکا یکی است و فقط تاکتیک و شیوه فرق می کند. اولین طرفی که مسئول بقای رژیم صهیونیستی در منطقه ما است دولت های متوالی آمریکا هستند. اهداف همه دولت های آمریکا یکی است و فقط تاکتیک و شیوه فرق می کند. اولین طرفی که مسئول بقای رژیم صهیونیستی در منطقه ما است دولت های متوالی آمریکا هستند.

نصرالله تصریح کرد: همه حملاتی که از سوی رژیم صهیونیستی به فلسطینی ها می شود مسئولیت آن با آمریکاست.

وی درباره نتایج انتخابات آمریکا هم گفت: نتایج انتخابات آمریکا تغییری ایجاد نمی کند زیرا آمریکا و جمهوریخواهان و دموکراتهای آن دو روی یک سکه هستند به جای دلخوش کردن به آنها ما باید به خودمان و قدرت و دوستانمان تکیه کنیم.

نصرالله با اشاره به موضع گیری خصمانه ای که یک مقام در وزارت خارجه آمریکا علیه حزب الله بر زبان آورده و آنرا لعنت و طاعون توصیف کرده است، افزود: خطاب به او می گویم که لعنتی کیست؟ رژیم صهیونیستی که اقدام به آواره کردن و کشتار و مباح شمردن خون فلسطینی ها و لبنانی ها کرد با حمایت و پشتوانه چه کسی این کار را انجام داد؟ لعنت یورش اسرائیلی به لبنان در سال ۱۹۸۲ که ما از شر آن خلاص شدیم آمریکا عامل آن بود و ساخت آمریکاست. مقاومت که حزب الله بخش اساسی آن است در کنار دیگر گروهها این لعنت را از بین برد و این طاعون را راند.

وی با اشاره به توطئه های آمریکا علیه لبنان افزود: همه کسانی که در سال ۲۰۱۹ به دنبال نابودی لبنان پس از شکست پروژه جنگ داخلی بودند، همه آنها فاسد بودند و آنها عناصر وابسته به سفارت آمریکا هستند. آمریکا مانع کمک دیگر کشورها به لبنان شد و هر کشوری که شجاعت به خرج داده و در برابر تحریم آمریکا ایستاد و به لبنان کمک کرد، آمریکا مانع از پذیرفتن این کمک شد و به دولت لبنان اجازه پذیرش این کمک را نداد.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: شنیدیم که روسیه خواستار کمک به لبنان شده است آیا لبنان قبول خواهد کرد و جرات خواهد کرد؟ مشکلات ما اینجا اینها هستند و این درباره ما درخصوص کمک های ایران رخ داد.

وی با اشاره به مانع تراشی های آمریکا در مسیر کمک های ایران به لبنان، افزود: مدتی قبل درباره دریافت سوخت از ایران برای افزایش ساعت برق رسانی صحبت هایی شد ویک هیئت فنی به ایران رفت نه وزیر انرزی به عنوان یک مسئول سیاسی. ما فرصت داشتیم که ساعت برق رسانی به ۱۰ ساعت برسد و ایران هم با مقادیر مورد نظر موافقت کرد و تصمیمات اتخاذ شد اما پروژه معطل ماند زیرا لعنت (مانع تراشی) آمریکا مانع آن شد.

نصرالله تاکید کرد: توافق ترسیم مرزی به خاطر لبنان به نتیجه نرسید بلکه به خاطر دور نگه داشتن منطقه از جنگ رخ داد زیرا دولت آمریکا در حال حاضر اولویتش اوکراین و روسیه و انرژی است. همچنین آمریکا شرایط رژیم صهیونیستی را می داند توافق ترسیم مرزی به خاطر لبنان به نتیجه نرسید بلکه به خاطر دور نگه داشتن منطقه از جنگ رخ داد زیرا دولت آمریکا در حال حاضر اولویتش اوکراین و روسیه و انرژی است. همچنین آمریکا شرایط رژیم صهیونیستی را می داند.

وی افزود: مانع رسیدن گاز مصر و برق اردن به لبنان تا کنون کیست؟ قانون سزار آمریکا. آمریکاییهایی که در ساقط کردن سوریه از طریق تروریستها و حمایت مالی تکفیری ها ناکام بوده اند خواهان نابودی سوریه از طریق گرسنگی و سرما هستند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: ایران بر توطئه فتنه گرانه آمریکایی-اسرائیلی پیروز شد و این بر قدرت آن در آینده نمایانگر خواهد شد.

درباره اوضاع داخلی لبنان و خلاء ریاست جمهوری در این کشور هم گفت: خلاء ریاست جمهوری برهمه لبنانی ها و اوضاع لبنان تاثیرگذار است و مصلحت لبنان ایجاب می کند که در اسرع وقت رئیس جمهور انتخاب شود. گمان نمی کنیم احدی خواهان خلاء ریاست جمهوری در لبنان باشد. خلاء ریاست جمهوری بر همه سطوح در لبنان تاثیرگذار است اما این بدان معنی نیست که به هر شکلی این خلاء پر شود. ریاست جمهوری پست حساسی در لبنان است که آثار آن طی شش سال و پس از آن هویداست.

نصرالله تصریح کرد: عوامل قدرت لبنان باید حفظ شود. ریاست جمهوری از اهمیت بسزایی برخوردار است و به امنیت ملی کشور مرتبط است. مقاومت یکی از عناصر قوت در لبنان است که از سوی آمریکاییها که همچنان به دنبال هرج و مرج هستند، هدف قرار گرفته است.

وی در ادامه به کمک آمریکا به ارتش لبنان برای قرار دادن آن علیه مقاومت لبنان اشاره کرد و از دست رد فرماندهان و افسران ارتش لبنان به آمریکا در این زمینه سخن گفت.

نصرالله همچنین به دخالت سفارت آمریکا در بیروت در امور داخلی لبنان اشاره کرد و درباره ویژگی های رئیس جمهور لبنان گفت: مقاومت به عنوان بخش بزرگی از ملت لبنان خواستار رئیس جمهوری است که به مقاومت اطمینان دهد و شجاع باشد و منافع لبنان را به منافع شخصی خود ترجیح دهد و هراسی به خود راه ندهد.

سید حسن نصرالله اظهار داشت: مقاومتی که در سال ۲۰۰۰ در نقش آزادی بخش عمل کرد و در سال ۲۰۰۶ جنگید از پشت اطمینان داشت زیرا مطمئن بود که رئیس جمهور لحود به آن خنجر نخواهد زد و آنرا رها نمی کند.

وی همچنین از نقش میشل عون رئیس جمهور لبنان طی شش سال گذشته سخن گفت و اینکه مقاومت با اطمینان از وجود او در بعبدا معادله بازدارندگی در برابر رژیم صهیونیستی ایجاد کرد و از لبنان حمایت کرد و ترسیم مرز دریایی را به سرانجام رساند.

نصرالله گفت: ما خواهان رئیس جمهوری نیستیم که حامی مقاومت و پوشش دهنده برای آن باشد زیرا مقاومت لبنان نیازی به پوشش یا حمایت ندارد. آنچه ما خواستار آن هستیم رئیس جمهوری است که از پشت خنجر نزند واین حداقل ویژگی رئیس جمهوری لبنان است. اگر آنگونه که می گویند دولت در دست حزب الله بود حداقل کشور برق داشت. اگر می خواهیم که لبنان نفت و گاز خود را استخراج کند باید به دنبال رئیس جمهور از این نوع باشیم. برخی کسانی که به دنبال ریاست جمهوری هستند در اولین ظهور خود خواهان بررسی موضوع مقاومت هستند در حالی که صدها مشکل و پرونده حساس وجود دارد و این سرآغازی اشتباه است.

منبع : www.mehrnews.com
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.