اصفهان پتانسیل فعالیت چهارتیم در لیگ هندبال دارد/ بومی گزینی در ورزش امروز معنایی ندارد!

اصفهان پتانسیل فعالیت چهارتیم در لیگ هندبال دارد/ بومی گزینی در ورزش امروز معنایی ندارد!

به گزارش خبرنگار ایمنا، روزهای اخیر علیرضا احسانی مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درگفت‌وگویی با ایمنا، خبر از انحلال تیم هندبال مردان این باشگاه را به دلیل بومی نبودن برخی بازیکنان تیم و موازی کاری این تیم با تیم سپاهان داد. تصمیمی که حواشی زیادی برای گاندوهای اصفهانی به دنبال داشته است؛ اکنون باید دید درنهایت تصمیم مدیران این باشگاه عملی خواهد شد یا خیر. در همین خصوص با «کیارش طاهری» بازیکن اصفهانی این تیم و ملی‌پوش فصل گذشته تیم هندبال ذوب‌آهن گفت‌وگویی داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

ابتدا از خبر که روزهای اخیر منتشر شد شروع کنیم. آیا از انحلال تیم هندبال با خبر بودید؟

مدتی است از این موضوع با خبر هستیم. بحث‌هایی نیز مطرح بود که قصد داشتند تیمی با اعتبار کمتری را روانه مسابقات کنند اما شایعات انحلال از همان ابتدا هم بر سر زبان‌ها بود که درنهایت رنگ و بوی واقعیت به خود گرفت.

فکر می‌کنید تصمیم انحلال تیم هندبال ذوب آهن درست باشد؟

قطعاً تصمیم درستی نیست. چرا که هندبال ذوب آهن توانست سال گذشته مقام سوم رقابت‌ها را کسب کند. ابتدای فصل گذشته هم باتوجه به منابع مالی که به تیم ما اختصاص یافت انتظار کسب همین جایگاه بود که بدست آمد. تیم ذوب آهن با مصدومانی که در حین رقابت‌ها داشت بازهم مقامی شایسته‌ای را کسب کرد.

مدیر عامل باشگاه ذوب آهن درخصوص انحلال تیم هندبال ذوب آهن موضوع موازی کاری با تیم سپاهان را مطرح کرد. فکر می‌کنید این دلیل صحیح است؟

به نظر بنده این دلیل اصلاً منطقی و درست نیست. اگر این گونه باشد باشگاه سپاهان هم با دو تیم در مسابقات شرکت می‌کنند و باید تعداد را به حداقل برساند. اگر هم موضوع موازی کاری مطرح می‌شود باید ذوب آهن و سپاهان به عنوان دو تیم با قدمت حضور داشته باشند و بقیه تیم‌ها به دلیل حضور این در لیگ شرکت نکنند. باشگاه ذوب آهن یک باشگاه بزرگ و با قدمت است و همیشه در رقابت‌های هندبال حضور داشته و مقام‌های خوبی را کسب کرده است.

 اصفهان پتانسیل فعالیت چهارتیم در لیگ هندبال دارد/ بومی گزینی در ورزش امروز معنایی ندارد!

موضوع دیگری که درخصوص انحلال مطرح می‌شود بحث بومی گزینی است. نظر شما در این خصوص چیست؟

استان اصفهان در رشته هندبال غنی است. اگر چهارتیم هم در لیگ برتر از اصفهان حضور داشته باشند می‌توانند با بازیکنان بومی فعالیت کنند. البته باشگاه‌هایی مثل سپاهان و ذوب آهن برای رفتن روی سکوی قهرمانی نیاز به بازیکنان غیربومی نیز دارند. درواقع موضوع بومی گزینی در باشگاه‌داری امروز کاملاً مردود است. مگر می‌شود به دلیل جذب چند بازیکن غیر بومی و امکاناتی که به آنها داده می‌شود قید تیم داری در رشته‌ای را که آنقدر برای اصفهان حائز رتبه شده را زد.

اگر تصمیم مدیران ذوب آهن پابرجا بماند فصل آینده لیگ هندبال کشور شاهد دربی همیشه جذاب اصفهان نیست. فکر نمی‌کنید این مسئله لیگ برتر را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

بله همین طور است. قطعاً شوک بزرگی به لیگ هندبال وارد می‌شود. علاوه بر این موضوع، بازیکنان بزرگی بدون تیم خواهند شد. حتی درخصوص پرداختی‌ها نیز قسط آخر بازیکنان از سوی باشگاه پرداخت نشده و حدود ۴ یا ۵ ماه از آن می‌گذرد. این واقعاً در امرار معاش بازیکنان موثر است چراکه درآمد بسیاری از بازیکنان از همین پرداختی‌هاست. باشگاه ذوب آهن همیشه مطالبات بازیکنان را پرداخت کرده و امیدوارم در این خصوص هم مشکلات مرتفع شود.

و اما صحبت پایانی

امیدوارم استان اصفهان مثل گذشته هندبال قوی را داشته باشد و تنها به فعالیت یک یا دوتیم محدود نشود و تیم‌های خوبی برای اصفهان فعالیت کنند. چرا که پتانسیل خوبی در این استان وجود دارد.

منبع : www.imna.ir
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.